Мареј ќе игра во Абу Даби

Енди Мареј ја комплетираше чистата на тенисери кои ќе учествуваат на престижната егзибиција во Абу Даби.

Мареј, два пати во кариерата победил на овој турнир. Најдобар беше на премиерното издание во 2009 година, а потоа победи и во 2016 година.

 

 

Покрај Мареј на турнирот ќе учествуваат Рафаел Надал, Доминик Тим, Андреј Рубљов, Каспер Руд и Денис Шаповалов.

Во Абу Даби ќе се одигра и еден меч во женска конкуренција, актерки ќе бидат Ема Радукану у Белинда Бенчиќ.

Егизибицијата во спортскиот центар „Зајед“ ќе се оджи од 16. до 18.декември.

Забрането копирање на авторска содржина без претходна писмена потврда од МТМ ТВ ДООЕЛ. Доколку сметате дека вашето авторско право е прекршено ве молиме да не контактирате на info@mtm.mkМожеби ќе ве интересира:

Сите статии објавени на МТМ.мк се во согласност со ИАБ етичкиот кодекс


© MTM ТВ Дооел - Скопје. Сите права се заштитени.