Ривер Плата се шампиони на Аргентина

Фудбалерите на Ривер Плата по пауза од седум години ја вратија шампионската титула на „Монументал“. Со победата над Расинг 4:0, Ривер Плата на четири кола до крајот на сезоната во Аргентина ја обезбедија титулата.

Првиот гол го постигна Палавесино, потоа два пати погоди Ромеро, а конечниот резултат го постави најдобриот стрелец во лигата, Хулијан Алварез.

 

 

Натпреварот на „Монументал“ го следеа 70.000 навивачи.

Дуелот се одигра на годишнината од смрта на Диего Армандо Марадона. Навивачите му одадоа почит на легендата на аргентинскиот фудбал.

 

Забрането копирање на авторска содржина без претходна писмена потврда од МТМ ТВ ДООЕЛ. Доколку сметате дека вашето авторско право е прекршено ве молиме да не контактирате на info@mtm.mkМожеби ќе ве интересира:

Сите статии објавени на МТМ.мк се во согласност со ИАБ етичкиот кодекс


© MTM ТВ Дооел - Скопје. Сите права се заштитени.