Конте: Не сум волшебник, потребно е време

„Долг пат е пред нас“, изјави менаџерот на Тотенхем, Антонио Конте, по шокантиот пораз од Мура во Лигата на конференции. Тотенхем во последното коло, против Рен ќе треба да обезбеди место во нокаут-фазата.

 

 

„По три недели во клубот полека почнувам да ја разбирам ситуацијата. Не е едноставно, не сум волшебник. Во овој момент нивото на Тотенхем не е високо. Сакам да останам овде, но мораме многу да работиме за да го подобриме квалитетот на тимот. Ние сме Тотенхем, но постои голема дупка помеѓу нас и врвните тимови. Сепак не сум исплашен“, рекол Конте.

 

Забрането копирање на авторска содржина без претходна писмена потврда од МТМ ТВ ДООЕЛ. Доколку сметате дека вашето авторско право е прекршено ве молиме да не контактирате на info@mtm.mkМожеби ќе ве интересира:

Сите статии објавени на МТМ.мк се во согласност со ИАБ етичкиот кодекс


© MTM ТВ Дооел - Скопје. Сите права се заштитени.