Џеко добил хрватско државјанство

Един Џеко добил хрватско државјанство, објави босанскиот портал „Klix.ba“.

Според овој извор, Џеко, побарал државјанство на Хрватска, за да полесно да може да го работи бизнисот што го има во Дубровник.

 

 

„Хрватска во репрезентативецот на БиХ, доби државјанин кој со своето име и реноме може да привлече голем број светски ѕвезди, пред сите славни фудбалери“, заклучува порталот.

Џеко од оваа сезона игра за Интер, чии дрес го носат Хрватите Марцело Брозовиќ и Иван Перишиќ.

Забрането копирање на авторска содржина без претходна писмена потврда од МТМ ТВ ДООЕЛ. Доколку сметате дека вашето авторско право е прекршено ве молиме да не контактирате на info@mtm.mkМожеби ќе ве интересира:

Сите статии објавени на МТМ.мк се во согласност со ИАБ етичкиот кодекс


© MTM ТВ Дооел - Скопје. Сите права се заштитени.