Специја го победи Удинезе, едно полувреме за Несторовски

Специја го совлада Удинезе со 2:3 на гости, а македонскиот интернационалец Илија Несторовски се збогува со навивачите со оглед дека многу веројатно ќе замине од клубот на крајот од сезоната.

За гостите стрелаа Верде, Гијаси и Маџоре.

Торино на гости го совлада составот на Верона со 0:1, со голот на Јосип Брекало во 19.минута.

Забрането копирање на авторска содржина без претходна писмена потврда од МТМ ТВ ДООЕЛ. Доколку сметате дека вашето авторско право е прекршено ве молиме да не контактирате на info@mtm.mkМожеби ќе ве интересира:

Сите статии објавени на МТМ.мк се во согласност со ИАБ етичкиот кодекс


© MTM ТВ Дооел - Скопје. Сите права се заштитени.