Нкунку прогласен за најдобар играч во Бундеслигата

Напаѓачот на Лајпциг, Кристофер Нкунку, е прогласен за најдобар играч во Бундеслигата изминатава сезона. На 34 натпревари тој постигна 20 гола и забележа 15 асистенции.

Со својот тим стигна и до полуфиналето на Лига Европа каде беа поразени од Ренџерс.

Нкунку четири пати ја добиваше и наградата за играч на месецот. Со Лајпциг обезбеди настап во Лигата на шампионите следната сезона.

Забрането копирање на авторска содржина без претходна писмена потврда од МТМ ТВ ДООЕЛ. Доколку сметате дека вашето авторско право е прекршено ве молиме да не контактирате на info@mtm.mkМожеби ќе ве интересира:

Сите статии објавени на МТМ.мк се во согласност со ИАБ етичкиот кодекс


© MTM ТВ Дооел - Скопје. Сите права се заштитени.