Спречена трагедија на СП во Будимпешта – пливачка се онесвести, ја спаси брзата реакција!

Натпреварувањето во синхронизирано пливање на Светското првенство во Будимпешта денеска донесе вистинска драма, кога американската натпреварувачка Анита Алварез се онесвести во базенот, за животот да и биде спасен по брзата реакција на нејзината шпанска тренерка, Андреа Фуентес.

25-годишната Алварез, која анатпреварувањето го заврши на седмото место, ја загуби свеста, но потоа од американскиот тим потврдија дека таа се чувствува добро и дека ќе оди на дополнителни тестирања да се утврди зошто се случил инцидентот.

Забрането копирање на авторска содржина без претходна писмена потврда од МТМ ТВ ДООЕЛ. Доколку сметате дека вашето авторско право е прекршено ве молиме да не контактирате на info@mtm.mkМожеби ќе ве интересира:

Сите статии објавени на МТМ.мк се во согласност со ИАБ етичкиот кодекс


© MTM ТВ Дооел - Скопје. Сите права се заштитени.