All for Joomla All for Webmasters

Силен земјотрес ја погоди Грција

Земјотрес со магнитуда од 5,5 степени го погоди западниот дел од Пелопонез. Според првичните информации нема извештраи за штети и повредени.

Земјотресот избил на длаболчина од 30 км, околу 70 км југозападно од Каламата. Според извештаите, епицентарот бил близу селото Метони во јужна Гцрија, познато по своите средновековни дворци и туристички атракции.

Деновиве за соседна Грција е најавена и лопша временска прогноза.

   

Забрането е превземање или копирање на авторски содржини (текстови,фотографии,видеа) без претходна писмена согласнот од МТМ ТВ. Доколку сметате дека вашето авторско право е повредено, ве молиме контактирајте не на Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
       

© 2017 MTM ТВ Дооел - Скопје. Изработка и хостинг: Делта Софт ЛТД - Гевгелија. Сите права се заштитени.