All for Joomla All for Webmasters

Вториот крак на Халкидики поплавен, најпогодени Никити и Ормос Панагиас

Нестабилното време најголеми проблеми нанесе на Грција, каде многу плажи и улици се под вода, а надојдената вода носела автомобили.

 

 

На Халкидики најмногу проблеми има на Ситонија, каде се поплавени куќи и други објекти, а поплавени се и патиштата што прави проблеми во сообраќајот.

 

Најпогодени се туристичките места Никити и Ормос Панагиас, а од неколку хотели евакуирани се гостите и преместени во други, побезбедни сместувања.

   

Забрането е превземање или копирање на авторски содржини (текстови,фотографии,видеа) без претходна писмена согласнот од МТМ ТВ. Доколку сметате дека вашето авторско право е повредено, ве молиме контактирајте не на Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
       

© 2017 MTM ТВ Дооел - Скопје. Изработка и хостинг: Делта Софт ЛТД - Гевгелија. Сите права се заштитени.