All for Joomla All for Webmasters

Вучиќ ќе добие орден „Александар Невски"

Претседателот на Русија, Владимир Путин денеска потпиша декрет за доделување на орденот „Свети Александар Невски" на претседателот на Србија, Александар Вучиќ, соопшти Кремљ.

 

– Александар Вучиќ се наградува за голем личен придонес во мултилатерната соработка со Руската Федерација, се наведува во соопштението на Кремљ.

 

Ова е најзначајното признание кое, по речиси сто години, му се доделува на Србин.

 

Орден „Свети Александар Невски" имаат добиено и Милан Обреновиќ и Александар Караѓорѓевиќ, а последен пат му е доделен на Никола Пашиќ.

Забрането копирање на авторска содржина без претходна писмена потврда од МТМ ТВ ДООЕЛ. Доколку сметате дека вашето авторско право е прекршено ве молиме да не контактирате на info@mtm.mkМожеби ќе ве интересира:

Сите статии објавени на МТМ.мк се во согласност со ИАБ етичкиот кодекс


© 2017 MTM ТВ Дооел - Скопје. Изработка и хостинг: Делта Софт ЛТД - Гевгелија. Сите права се заштитени.