All for Joomla All for Webmasters

СМРТОНОСНА БУРА: Времето зема жртви во Австрија, Германија и Италија

Смртоносна бура на Алпите. Снегот е причина за смртта на седум лица во текот на викендот. Лавина уби тројца германски скијачи во Австрија.

 


Спасувачките екипи бараат уште неколку исчезнати лица на планината. Властите издадоа предупредување за опасност од лавина во наредните денови, а многу патишта до Алпите се затворени.

Жртви од лошото време во Германија има три, а еден човек веќе починал во Италија.

Забрането копирање на авторска содржина без претходна писмена потврда од МТМ ТВ ДООЕЛ. Доколку сметате дека вашето авторско право е прекршено ве молиме да не контактирате на info@mtm.mkМожеби ќе ве интересира:

Сите статии објавени на МТМ.мк се во согласност со ИАБ етичкиот кодекс


© 2017 MTM ТВ Дооел - Скопје. Изработка и хостинг: Делта Софт ЛТД - Гевгелија. Сите права се заштитени.