All for Joomla All for Webmasters

Земјотрес со јачина од 6,4 степени во јужна Јапонија

Земјотрес со јачина од 6,4 степени го стресе јужниот дел на Јапонија.

 

Силниот земјотрес беше на длабочина од 39 километри, со епицентар на 116 километри југоисточно од градот Кагошима, објавија медиумите. Нема податоци за повредени лица и материјална штета.

Јапонија се наоѓа на едно од најсеизмички области на Земјата. Има околу 1/5 земјотреси со магнитуда од 6 или повеќе.

Забрането копирање на авторска содржина без претходна писмена потврда од МТМ ТВ ДООЕЛ. Доколку сметате дека вашето авторско право е прекршено ве молиме да не контактирате на info@mtm.mkМожеби ќе ве интересира:

Сите статии објавени на МТМ.мк се во согласност со ИАБ етичкиот кодекс


© 2017 MTM ТВ Дооел - Скопје. Изработка и хостинг: Делта Софт ЛТД - Гевгелија. Сите права се заштитени.