All for Joomla All for Webmasters

Тридневна воена вежба на КФОР

КФОР денеска почна воена вежба во Косово, која ќе трае до 11 јануари.

 

Неименуван извор за „Косова прес" изјави дека вежбата ќе придонесе за осигурување на безбедно опкружување и слобода на движење за сите граѓани на Косово, во согласност со Резолуцијата 1.244 на Обединети нации.

 

– КФОР ќе има вежба и ќе воспостави трупи на цела територија на Косово, кои ќе се движат низ цело Косово. Војниците на КФОР се обучени да бидат подготвени за брзо распоредување ако е загрозена безбедноста и слободата на движење, изјави неименуван извор за „Косова прес".

Забрането копирање на авторска содржина без претходна писмена потврда од МТМ ТВ ДООЕЛ. Доколку сметате дека вашето авторско право е прекршено ве молиме да не контактирате на info@mtm.mkМожеби ќе ве интересира:

Сите статии објавени на МТМ.мк се во согласност со ИАБ етичкиот кодекс


© 2017 MTM ТВ Дооел - Скопје. Изработка и хостинг: Делта Софт ЛТД - Гевгелија. Сите права се заштитени.