All for Joomla All for Webmasters

Уапсен маж поради испраќање сомнителни пакети во амбасадите во Австралија

Австралиската полиција упаси 48-годишен маж под сомнение дека испраќал сомнителни пакети до амбасадите и конзулатите ширум Австралија.

 

Повеќе од 12 странски претставништва во Мелбурн и во Канбера вчера добија сомнителни пакети.

 

Полицијата се уште го утврдува точниот состав на материјалот во пакетите.

 

Приведениот е обвинет за испраќање на опасни предмети по пошта, а максималната казна за тоа е до 10 години затвор. 

Забрането копирање на авторска содржина без претходна писмена потврда од МТМ ТВ ДООЕЛ. Доколку сметате дека вашето авторско право е прекршено ве молиме да не контактирате на info@mtm.mkМожеби ќе ве интересира:

Сите статии објавени на МТМ.мк се во согласност со ИАБ етичкиот кодекс


© 2017 MTM ТВ Дооел - Скопје. Изработка и хостинг: Делта Софт ЛТД - Гевгелија. Сите права се заштитени.