All for Joomla All for Webmasters

Лавина затрупа хотел во Швајцарија! Има повредени

Неколкумина беа повредени на швајцарскиот планински премин Швегалп, откако лавина го затрупа хотелот, објавија агенциите.


"Возилата и деловите на ресторанот се затрупани под снегот", изјавија од полицијата.

Спасувачките служби продолжуваат да проверуваат дали има луѓе во снегот. Преминот Швегалп се наоѓа на надморска височина од околу 1300 метри.

Забрането копирање на авторска содржина без претходна писмена потврда од МТМ ТВ ДООЕЛ. Доколку сметате дека вашето авторско право е прекршено ве молиме да не контактирате на info@mtm.mkМожеби ќе ве интересира:

Сите статии објавени на МТМ.мк се во согласност со ИАБ етичкиот кодекс


© 2017 MTM ТВ Дооел - Скопје. Изработка и хостинг: Делта Софт ЛТД - Гевгелија. Сите права се заштитени.