All for Joomla All for Webmasters

Немири во Атина за посетата на Ангела Меркел

 

Немири избија во Атина при посетата на Ангела Меркел.

 

Незадоволни од политиката на германската канцеларка се судрија со полицијата за време на средбата на Меркел со премиерот Алексис Ципрас.

#Update: Some pictures of Police clashing with the demonstrators who are protesting against Angela #Merkel's visit in Athens, #Greecepic.twitter.com/qopA4S4rHp

 Sotiri Dimpinoudis (@sotiridi) January 10, 2019


Целта и е да лобира за ратификација на договорот за новото име на Македонија, кој треба да биде изгласан во грчкиот Парламент до крајот на месецот.

#Update: Some pictures of Police clashing with the demonstrators who are protesting against Angela #Merkel's visit in Athens, #Greecepic.twitter.com/qopA4S4rHp

Sotiri Dimpinoudis (@sotiridi) January 10, 2019

Забрането копирање на авторска содржина без претходна писмена потврда од МТМ ТВ ДООЕЛ. Доколку сметате дека вашето авторско право е прекршено ве молиме да не контактирате на info@mtm.mkМожеби ќе ве интересира:

Сите статии објавени на МТМ.мк се во согласност со ИАБ етичкиот кодекс


© 2017 MTM ТВ Дооел - Скопје. Изработка и хостинг: Делта Софт ЛТД - Гевгелија. Сите права се заштитени.