All for Joomla All for Webmasters

(ГАЛЕРИЈА) ЛАВИНА ШИРОКА 300 МЕТРИ ПРОГОЛТА ХОТЕЛ

Туристите во Швајцарија беа евакуирани во петокот, откако еден ден претходно, на планинскиот премин Швајгалп, на височина од околу 1.300 метри, падна лавина широка 300 метри, а тројца беа полесно повредени.

 

Низ погодениот регион има од 1,5 до 2,5 метри снег, додека во пониските подрачја има помеѓу 10 и 70 сантиметри снег.

 

Рекордните нивоа на снег продолжуваат да го загрозуваат секојдневниот живот во поголемите делови на Австрија, Германија и Чешка, а метеоролозите предвидуваат нови врнежи до крајот на оваа недела.

 

Еве како изгледа хотелот кој беше погоден од лавина:

 

 

 

 

 

 

 

 

Забрането копирање на авторска содржина без претходна писмена потврда од МТМ ТВ ДООЕЛ. Доколку сметате дека вашето авторско право е прекршено ве молиме да не контактирате на info@mtm.mkМожеби ќе ве интересира:

Сите статии објавени на МТМ.мк се во согласност со ИАБ етичкиот кодекс


© 2017 MTM ТВ Дооел - Скопје. Изработка и хостинг: Делта Софт ЛТД - Гевгелија. Сите права се заштитени.