All for Joomla All for Webmasters

Франција се подготвува за нови протести

Франција денеска се подготвува за нов бран протести на „Жолтите елеци" и евентуално насилство што може да избие.

Во градот Буржу се затвораат продавниците поради можни судири на демонстрантите и полицијата. Во Париз се распоредени повеќе од 80.000 војници и полицајци.

Тоа е деветти викенд на протести во Франција во кои демонстрантите бараат поголеми промени во француската економија и политика.

Францускиот претседател Емануел Макрон вчера изјави дека в понеделник ќе објави свое „писмо до Французите" во кое ќе каже што ќе направи со заклучоците од големата национална расправа што почнува еден ден подоцна. 

 

Забрането копирање на авторска содржина без претходна писмена потврда од МТМ ТВ ДООЕЛ. Доколку сметате дека вашето авторско право е прекршено ве молиме да не контактирате на info@mtm.mkМожеби ќе ве интересира:

Сите статии објавени на МТМ.мк се во согласност со ИАБ етичкиот кодекс


© 2017 MTM ТВ Дооел - Скопје. Изработка и хостинг: Делта Софт ЛТД - Гевгелија. Сите права се заштитени.