All for Joomla All for Webmasters

Двајца загинаа во авионска несреќа во Германија

Две лица загинаа откако нивниот авион се урна во источна Германија денеска попладне, објави БТА.

 

Инцидентот се случи во областа Меркиш-Одерланд во провинцијата Бранденбург, соопшти полицијата.

Авионот полетал во 11 часот по локално време од Штраусберг во предградието на Берлин.

Причините за инцидентот сè уште се нејасни.


Забрането копирање на авторска содржина без претходна писмена потврда од МТМ ТВ ДООЕЛ. Доколку сметате дека вашето авторско право е прекршено ве молиме да не контактирате на info@mtm.mkМожеби ќе ве интересира:

Сите статии објавени на МТМ.мк се во согласност со ИАБ етичкиот кодекс


© 2017 MTM ТВ Дооел - Скопје. Изработка и хостинг: Делта Софт ЛТД - Гевгелија. Сите права се заштитени.