All for Joomla All for Webmasters

„Етихад Ервејс“ со загуба од 1,28 милијарди долари во 2018 година

Авиокомпанијата „Етихад Ервејс“ соопшти за загуби од 1,28 милијарди долари во 2018 година, што е трета година по ред со загуби од над милијарда долари.

 

Авиокомпанијата денеска објави дека имала приходи од 5,86 милијарди долари, што е намалување од шест милијарди долари во 2017 година.

 

„Етихад Ервејс“ објави загуби од 1,52 милијарди долари за 2017 година и 1,95 милијарди долари во 2016 година.

 

Стратегијата на авиокомпанијата за агресивно купување удели во авиокомпании од Европа до Австралија за да се натпреварува против Емирати и со Катар ервејс ја изложија компанијата на големи загуби.

Забрането копирање на авторска содржина без претходна писмена потврда од МТМ ТВ ДООЕЛ. Доколку сметате дека вашето авторско право е прекршено ве молиме да не контактирате на info@mtm.mkМожеби ќе ве интересира:

Сите статии објавени на МТМ.мк се во согласност со ИАБ етичкиот кодекс


© 2017 MTM ТВ Дооел - Скопје. Изработка и хостинг: Делта Софт ЛТД - Гевгелија. Сите права се заштитени.