All for Joomla All for Webmasters

Трамп ќе ја претстави имиграциската политика во наредните денови

Америкаснкиот претседател Доналд Трамп планира во следните денови да одржи говор во кој ќе ги изложи своите погледи за реформата на имигрантските закони, информираа вчера републикански сенатори откако за планот беа информирани од советници од Белата куќа.

 

Трамп работи со советници на предлогот за поттикнување на визи за висококвалификувани работници, кои сакаат да се вселат во САД и намалување на другите видови на визи, што е план, кој можно е да  не помине во Конгресот пред претседателските избори во ноември 2020 година.

 

Републиканците и демократите веќе со години се борат околу тоа како да ги реформираат старите имигрантски закони, а битката стана уште по поларизирана од 2016 година, кога Трамп се натпреваруваше за местото претседател, ветувајќи дека ќе изгради ѕид на јужната граница на САД, со цел да спречи имигрантите да влегуваат нелегално во земјата.

 

Републиканските сенатори Џон Корнин и Џон Барасо изјавија дека Трамп ќе го изложи своите гледишта во говор во текот на неделава.

Забрането копирање на авторска содржина без претходна писмена потврда од МТМ ТВ ДООЕЛ. Доколку сметате дека вашето авторско право е прекршено ве молиме да не контактирате на info@mtm.mkМожеби ќе ве интересира:

Сите статии објавени на МТМ.мк се во согласност со ИАБ етичкиот кодекс


© 2017 MTM ТВ Дооел - Скопје. Изработка и хостинг: Делта Софт ЛТД - Гевгелија. Сите права се заштитени.