Силно невреме во Италија, повредени 18 лица

Најмалку 18 лица се повредени во невреме, проследено со град со големина на портокал, што денеска го зафати италијанскиот град Пескара.

 

Повредените се однесени во болница, со повреди на глава и модрици.

 

Бурата во централниот дел на Италија исто така може да предизвика проблеми и на патиштата.

 

Според метеоролозите, утре се очекува ново невреме во јужна и југоисточна Европа.

 

Невреме проследено со грмотевици вечерва и утре се очекува и во јужна Србија, Северна Македонија, Грција, Бугарија и Турција.

Забрането копирање на авторска содржина без претходна писмена потврда од МТМ ТВ ДООЕЛ. Доколку сметате дека вашето авторско право е прекршено ве молиме да не контактирате на info@mtm.mkМожеби ќе ве интересира:

Сите статии објавени на МТМ.мк се во согласност со ИАБ етичкиот кодекс


© MTM ТВ Дооел - Скопје. Сите права се заштитени.