Борис Џонсон и Доналд Трамп разговараа за Бергзит преку телефон

Британскиот премиер Борис Џонсон и американскиот претседател Доналд Трамп разговараа за Брегзит за трговијата и економските прашања, објавија агенциите, повикувајќи се на Даунинг стрит 10.

 

„Тие разговараа за глобалните економски прашања и трговијата и премиерот му ги кажа на претседателот најновите вести за „Брегзит“, изјави портпаролот на Џонсон.

 

Советникот за национална безбедност на Трамп, Џонсон Болтон е во посета на Лондон, каде се очекува да се сретне со Борис Џонсон. „Американскиот претседател сака успешен Брегзит и ќе ја поддржи Велика Британија со билатерален договор за слободна трговија“, рече Болтон, цитиран од агенциите.

Забрането копирање на авторска содржина без претходна писмена потврда од МТМ ТВ ДООЕЛ. Доколку сметате дека вашето авторско право е прекршено ве молиме да не контактирате на info@mtm.mkМожеби ќе ве интересира:

Сите статии објавени на МТМ.мк се во согласност со ИАБ етичкиот кодекс


© MTM ТВ Дооел - Скопје. Сите права се заштитени.