Владимир Путин е во посета на Франција

Во Франција започна работна средба помеѓу рускиот претседател Владимир Путин и неговиот колега Емануел Макрон.

 

Путин изрази загриженост во врска со забраната за тестирање на нуклеарно оружје во вселената. Сепак, тој увери дека не постои опасност од зголемено зрачење по инцидентот во полигонот Руски Арктик минатата недела.

 

Од своја страна, францускиот претседател побара да се почитува слободата на изразување во Русија. И тој доби уверување од неговиот руски колега дека ќе стори сé што е во негова моќ за да се придржува кон законот. Но, Путин беше категоричен дека никој не смеел да предизвика немири за време на протестите во Москва.

Забрането копирање на авторска содржина без претходна писмена потврда од МТМ ТВ ДООЕЛ. Доколку сметате дека вашето авторско право е прекршено ве молиме да не контактирате на info@mtm.mkМожеби ќе ве интересира:

Сите статии објавени на МТМ.мк се во согласност со ИАБ етичкиот кодекс


© MTM ТВ Дооел - Скопје. Сите права се заштитени.