Џонсон: Ќе ги вратиме илегалните мигранти

Британија ќе ги врати назад мигрантите кои се обидуваат илегално да преминат од Франција преку каналот Ламанш, изјави британскиот премиер Борис Џонсон.

 

– Ќе ве вратиме назад, изјави Џонсон, одговарајќи на новинарско прашање која е неговата порака до илегалните мигранти, откако властите пресретнаа чамец со мигранти крај јужниот брег на Англија.

 

Според Џонсон на Велика Британија не треба да се гледа како на место каде може автоматски да дојдете и да го кршите законот.

Забрането копирање на авторска содржина без претходна писмена потврда од МТМ ТВ ДООЕЛ. Доколку сметате дека вашето авторско право е прекршено ве молиме да не контактирате на info@mtm.mkМожеби ќе ве интересира:

Сите статии објавени на МТМ.мк се во согласност со ИАБ етичкиот кодекс


© MTM ТВ Дооел - Скопје. Сите права се заштитени.