Трамп: Веројатно Путин ќе биде поканет на следната средба на Г7

Американскиот претседател Доналд Трамп изјави на самитот на Г7 во Бијариц, Франција, дека рускиот претседател Владимир Путин најверојатно ќе биде поканет на следниот самит на најнапредните економски земји, пренесоа медиумите.

 

Трамп е домаќин на состанокот следната година и како таков има моќ да покани кого сака. На пример, Макрон ги покани лидерите од Индија, Чиле, Австралија и Шпанија оваа година.

Забрането копирање на авторска содржина без претходна писмена потврда од МТМ ТВ ДООЕЛ. Доколку сметате дека вашето авторско право е прекршено ве молиме да не контактирате на info@mtm.mkМожеби ќе ве интересира:

Сите статии објавени на МТМ.мк се во согласност со ИАБ етичкиот кодекс


© MTM ТВ Дооел - Скопје. Сите права се заштитени.