Земјотрес во околината на Атина

Земјотрес со јачина од 3,8 степени според Рихтер денеска ја зафати Атина.

 

Институтот за геодинамика на атинската опсерваторија соопшти дека земјотресот е почувствуван во поширокиот регион на Атина.

 

Епицентарот е регистриран во морето, на 30 километри североисточно од Атина на длабочина од 15 километри.

 

Засега нема податоци за евентуални штети или повредени.

Забрането копирање на авторска содржина без претходна писмена потврда од МТМ ТВ ДООЕЛ. Доколку сметате дека вашето авторско право е прекршено ве молиме да не контактирате на info@mtm.mkМожеби ќе ве интересира:

Сите статии објавени на МТМ.мк се во согласност со ИАБ етичкиот кодекс


© MTM ТВ Дооел - Скопје. Сите права се заштитени.