Интерпол: На Медитеранот откриени осомничени терористи

Интерпол идентификуваше повеќе од 10 осомничени странски терористи кои патуваат низ Средоземното Море, соопшти денеска меѓународната полициска организација.

 

Во соопштението се вели дека за време на една од координираните гранични поморски операции, од 31 истражни траги повеќе од 12 довеле до откривање на движења на осомничени терористи.

Забрането копирање на авторска содржина без претходна писмена потврда од МТМ ТВ ДООЕЛ. Доколку сметате дека вашето авторско право е прекршено ве молиме да не контактирате на info@mtm.mkМожеби ќе ве интересира:

Сите статии објавени на МТМ.мк се во согласност со ИАБ етичкиот кодекс


© MTM ТВ Дооел - Скопје. Сите права се заштитени.