Анализа на Форд: Речиси половина Американци уверени дека на електричните автомобили им е потребен бензин

Од автомобилската компанија Форд објавија резултати од независно истражување спроведено во Европа, Кина и во САД каде се укажува дека 42 отсто Американци се уверени дека на електричните возила им е неопходен бензин за да се движат.

 

Освен тоа, 80 отсто Американци не би одбрале електричен погон за своето возило поради екстремните временски прилики.

 

Во анализата се додава дека 90 отсто Американци и Европјани и понатаму сметаат дека електричните возила се спори, а 67 отсто тврдат дека на струја тешко може да се вози приколка со автомобилот.

Забрането копирање на авторска содржина без претходна писмена потврда од МТМ ТВ ДООЕЛ. Доколку сметате дека вашето авторско право е прекршено ве молиме да не контактирате на info@mtm.mkМожеби ќе ве интересира:

Сите статии објавени на МТМ.мк се во согласност со ИАБ етичкиот кодекс


© MTM ТВ Дооел - Скопје. Сите права се заштитени.