Романец украл над 5.000 евра од старец во Сплит

Романски државјанин е уапсен во Сплит за кражба на повеќе од 40.000 куни (околу 5.400 евра) од стан на еден постар жител на градот, јави „Хина“.

 

Романецот (39) е осомничен дека во петокот дошол во станот на 83-годишник, на кого му понудил да му продаде прибор за јадење, а откако човекот му платил за приборот, тој го искористил неговото невнимание и му ги украл парите.

 

Романскиот државјанин бил уапсен во саботата и против него е поднесена кривична пријава.

Забрането копирање на авторска содржина без претходна писмена потврда од МТМ ТВ ДООЕЛ. Доколку сметате дека вашето авторско право е прекршено ве молиме да не контактирате на info@mtm.mkМожеби ќе ве интересира:

Сите статии објавени на МТМ.мк се во согласност со ИАБ етичкиот кодекс


© MTM ТВ Дооел - Скопје. Сите права се заштитени.