Путин доби роденденска честитка од Холивуд

Жителите на Лос Анџелес објавија фотографии на „Инстаграм“ од неидентификуван авион кој на небото над Холивуд „црта“ хаштаг # VVP67, што според мислењето на корисниците на социјалната мрежа, било роденденска честитка за рускиот претседател Владимир Путин.

 

Видеото ги прикажува иницијалите на рускиот претседател ВВП - Владимир Владимирович Путин, додека 67 го претставува бројот на години што ги наполни вчера.

 

Еден корисник објави видео на кое се гледа дека честитката е направена од мал авион што кружи на небото, пренесува Б92.net.

 

Путин го прослави својот 67. роденден во дивината, далеку од Кремљ, уживајќи во тајгата со неколку свои сопартијци.

 

На видеото и фотографиите објавени вчера може да се видат Путин и министерот за одбрана, Сергеј Шојгу, како се качуваат на планини и собираат печурки.

Забрането копирање на авторска содржина без претходна писмена потврда од МТМ ТВ ДООЕЛ. Доколку сметате дека вашето авторско право е прекршено ве молиме да не контактирате на info@mtm.mkМожеби ќе ве интересира:

Сите статии објавени на МТМ.мк се во согласност со ИАБ етичкиот кодекс


© MTM ТВ Дооел - Скопје. Сите права се заштитени.