Директно од сириската граница! За МТМ известува Јусуф Емин (ВИДЕО)

Турскиот новинар Јусуф Емин за МТМ известува од Рас ал Аин.

 

Тој, од почетокот на кризата со својата екипа се наоѓа на сириската граница со Турција.

 

Каква е состојбата во кризниот регион каде се уште трае примирјето и дали истото е нарушено погледнете во извештајот на следното видео.

 

Забрането копирање на авторска содржина без претходна писмена потврда од МТМ ТВ ДООЕЛ. Доколку сметате дека вашето авторско право е прекршено ве молиме да не контактирате на info@mtm.mkМожеби ќе ве интересира:

Сите статии објавени на МТМ.мк се во согласност со ИАБ етичкиот кодекс


© MTM ТВ Дооел - Скопје. Сите права се заштитени.