Велика Британија ќе ја напушти Европската Унија до 31 јануари

Велика Британија ќе ја напушти Европската Унија до 31 јануари следната година.

 

Претседателот на Европската комисија, Жан-Клод Јункер, во изјава за Би-би-си вели дека верува оти брегзит ќе се случи на крајот на последното продолжување на излегувањето на Велика Британија од Унијата.

 

Тој смета дека брегзит е предолга приказна што треба да заврши и посетува на фактот дека слични преговори со Канада „траеја со години“.

Забрането копирање на авторска содржина без претходна писмена потврда од МТМ ТВ ДООЕЛ. Доколку сметате дека вашето авторско право е прекршено ве молиме да не контактирате на info@mtm.mkМожеби ќе ве интересира:

Сите статии објавени на МТМ.мк се во согласност со ИАБ етичкиот кодекс


© MTM ТВ Дооел - Скопје. Сите права се заштитени.