Земјотрес го погоди Дубровник

Земјотрес со јачина од 4,4 степени според Рихтер утрово го потресе Дубровник и околината, јавуваат хрватските медиуми.

 

Епицентарот на земјотресот, како што се наведува, бил на море на околу 38 километри западно од Дубровник.

 

Потресот бил регистриран околу 2:30 часот утрово. Нема извештаи за материјална штета.

Забрането копирање на авторска содржина без претходна писмена потврда од МТМ ТВ ДООЕЛ. Доколку сметате дека вашето авторско право е прекршено ве молиме да не контактирате на info@mtm.mkМожеби ќе ве интересира:

Сите статии објавени на МТМ.мк се во согласност со ИАБ етичкиот кодекс


© MTM ТВ Дооел - Скопје. Сите права се заштитени.