Бомба тешка еден тон пронајдена во Црна Гора

При градежни работи на автoпат во Црна Гора денеска е пронајдена неексплодирана авионска бомба од Втората светска војна, тешка еден тон, објавија црногорските медиуми.

 

Припадници на единицата за вонредни ситуации ја отстраниле експлозивната направа и таа ќе биде деминирана. Бомбата имала два детнатора.

 

Движењето на сообраќајот било еден и пол час во прекин поради поголема безбедност при транспортот на бомбата. 

Забрането копирање на авторска содржина без претходна писмена потврда од МТМ ТВ ДООЕЛ. Доколку сметате дека вашето авторско право е прекршено ве молиме да не контактирате на info@mtm.mkМожеби ќе ве интересира:

Сите статии објавени на МТМ.мк се во согласност со ИАБ етичкиот кодекс


© MTM ТВ Дооел - Скопје. Сите права се заштитени.