Возач загина кога со камион излета во провалија на автопат во Словенија (ВИДЕО)

Унгарски возач на камион, на возраст од 53 години, загина во сообраќајна несреќа која утрово се случила на љубљанската обиколница.

 

Како што пишуваат локални медиуми, сообраќајката ја предизвикал возач на автомобил кој изгубил контрола и се судрил со приколката на товарното возило, при престигнување на камионот.

 

Возачот на камионот изгубил контрола и возилото излетало преку заштитната ограда, во провалија длабока околу 20 метри, пренесува „Независне новине“.

 

Според информациите, возачот на автомобилот не е повреден.

 https://www.youtube.com/watch?time_continue=1&v=qRPpGggBYp0&feature=emb_logo

Забрането копирање на авторска содржина без претходна писмена потврда од МТМ ТВ ДООЕЛ. Доколку сметате дека вашето авторско право е прекршено ве молиме да не контактирате на info@mtm.mkМожеби ќе ве интересира:

Сите статии објавени на МТМ.мк се во согласност со ИАБ етичкиот кодекс


© MTM ТВ Дооел - Скопје. Сите права се заштитени.