Два патнички авиона се судрија на аеродром во САД

Два авиона се судрија викендов на меѓународниот аеродром Сан Антонио во Тексас, јавија американските медиуми.

 

Екипите за итни случаи реагирале откако еден авион удрил во друг што бил паркиран.

 

Во инцидентот не се пријавени повредени, но дошло до минимално истекување на гориво кај еден од авионите.

 

Пријавени биле и одложувања на на неколку летови, јавија локалните медиуми.

Забрането копирање на авторска содржина без претходна писмена потврда од МТМ ТВ ДООЕЛ. Доколку сметате дека вашето авторско право е прекршено ве молиме да не контактирате на info@mtm.mkМожеби ќе ве интересира:

Сите статии објавени на МТМ.мк се во согласност со ИАБ етичкиот кодекс


© MTM ТВ Дооел - Скопје. Сите права се заштитени.