Фенербахче демантираат дека Обрадовиќ поднел оставка

Кошаркарскиот клуб Фенербахче ги демантира наводите на турските медиуми дека тренерот Жељко Обрадовиќ поднел оставка на функцијата.

 

Информацијата најпрвин се појавила на социјалните мрежи, а потоа и во медиумите. Клубот демантира и пишувањата ги нарекува невистините.

 

„Веста дека Жељко Обрадовиќ повеќе не е тренер на Фенербахче која се појави на социјалните нема врска со вистината. Нашиот тренер одговорно си ја врши работата, има поддршка од менаџментот и чека подобри денови“.

 

Фенербахче игра катастрофално лошо од почетокот на сезоната во Евролигата. Во првите осум кола екипата на Обрадовиќ запиша шест порази.

 

Обрадовиќ е тренер на Фенербахче од 2013 година, а во 2017 година ја освои Евролигата.

Забрането копирање на авторска содржина без претходна писмена потврда од МТМ ТВ ДООЕЛ. Доколку сметате дека вашето авторско право е прекршено ве молиме да не контактирате на info@mtm.mkМожеби ќе ве интересира:

Сите статии објавени на МТМ.мк се во согласност со ИАБ етичкиот кодекс


© MTM ТВ Дооел - Скопје. Сите права се заштитени.