Маж, жена и три деца се убиени при пукање во Сан Диего

Пет членови на едно семејство загинаа во пукање во Сан Диего.

 

Според првичните информации, загинале три деца, додека едно (на 11-годишна возраст) било пренесено во болница и лекарите се борат за неговиот живот. Во тек е операција.

 

На самото место загинале тригодишно момче, 29-годишна жена и маж на возраст од 31 година. Уште две момчиња на возраст од 5 и 9 години починале во болница.

 

Лицето кое се јавило во полиција не кажало ништо, но во позадина се слушала расправија. Полицијата веднаш се упатила кон местото на настанот, а во меѓувреме следела уште една пријава од соседството. Потоа се слушнале истрели.

 

Кога полициските екипи пристигнале до куќата, тропнале на вратата, но никој не отворил. Потоа пошле до прозорецот и виделе дете како лежи во крв.

 

Првичните резултати од истрагата покажуваат сомнежи дека еден од настраданите членови на семејството ги убил другите, а потоа си пресудил и себеси.

Забрането копирање на авторска содржина без претходна писмена потврда од МТМ ТВ ДООЕЛ. Доколку сметате дека вашето авторско право е прекршено ве молиме да не контактирате на info@mtm.mkМожеби ќе ве интересира:

Сите статии објавени на МТМ.мк се во согласност со ИАБ етичкиот кодекс


© MTM ТВ Дооел - Скопје. Сите права се заштитени.