(Видео) Трамп повторно ја заборави Меланија: Ќе се качеше во хеликоптер без првата дама

Американскиот претседател Доналд Трамп во понеделникот ја остави сопругата Меланија зад себе, додека се подготвуваше да се качи на хеликоптер за да стигне на НАТО-самитот во Лондон.

 

Претседателот се чини дека целосно заборави на својата сопруга, одејќи пред неа, сè додека не сфати дека Меланија не е покрај него, пренесува српски „Телеграф“.

 

Дури пред да влезе во хеликоптерот, тој се сети на Меланија, па застана и чекаше на тревникот пред Белата куќа.

 

На видеото се гледа како Меланија забрзано чекори по тревникот на високи потпетици, додека претседателот чека.

 

Кога конечно стигнува до него, се гледа дека тие разменуваат неколку зборови, а потоа заедно влегуваат во леталото.

 

Ова е инаку трета официјална посета на американскиот претседател на Велика Британија откако ја предводи земјата, а повод е Самитот на НАТО.

Забрането копирање на авторска содржина без претходна писмена потврда од МТМ ТВ ДООЕЛ. Доколку сметате дека вашето авторско право е прекршено ве молиме да не контактирате на info@mtm.mkМожеби ќе ве интересира:

Сите статии објавени на МТМ.мк се во согласност со ИАБ етичкиот кодекс


© MTM ТВ Дооел - Скопје. Сите права се заштитени.