Нов земјотрес на Крит

Уште еден земјотрес со јачина од 4,8 степени го погоди Крит околу 5 часот утрово, соопшти атинскиот геодинамички институт.

 

Епицентарот на земјотресот се случи во морето, на 12 километри југоисточно од Закрос, јавува новинската агенција „АНА“.

 

Засега нема податоци за материјална штета.

 

Тоа е втор земјотрес што го погоди грчкиот остров во последните 24 часа. Силен земјотрес со јачина од 5,3 степени беше регистриран вчера.

Забрането копирање на авторска содржина без претходна писмена потврда од МТМ ТВ ДООЕЛ. Доколку сметате дека вашето авторско право е прекршено ве молиме да не контактирате на info@mtm.mkМожеби ќе ве интересира:

Сите статии објавени на МТМ.мк се во согласност со ИАБ етичкиот кодекс


© MTM ТВ Дооел - Скопје. Сите права се заштитени.