Експлозија во Германија, повредени 25 лица

Најмалку 25 лица се повредени денеска во експлозија во Бланкенбург, источна Германија.

 

Локалната полиција соопшти дека експлозијата се случила во станбена област во 8.55 часот по локално време.

 

Причината и деталите за експлозијата се непознати, а евакуацијата е во тек, пренесува „Ројтерс“.

Забрането копирање на авторска содржина без претходна писмена потврда од МТМ ТВ ДООЕЛ. Доколку сметате дека вашето авторско право е прекршено ве молиме да не контактирате на info@mtm.mkМожеби ќе ве интересира:

Сите статии објавени на МТМ.мк се во согласност со ИАБ етичкиот кодекс


© MTM ТВ Дооел - Скопје. Сите права се заштитени.