Молња ја погоди највисоката зграда во светот (ФОТО)

Молња ја погоди највисоката зграда во светот - Бурџ Калифа во Дубаи, јавија агенциите.

 

За време на викендот, Обединетите Арапски Емирати беа погодени од поројни дождови што поплавија многу улици и предизвикаа застој на сообраќајот.
Поради невремето, меѓународниот аеродром во Дубаи, еден од најпрометните аеродроми во светот, ги откажа летовите. Авионите беа принудени да слетаат на блискиот аеродром Ал Мактум.

Забрането копирање на авторска содржина без претходна писмена потврда од МТМ ТВ ДООЕЛ. Доколку сметате дека вашето авторско право е прекршено ве молиме да не контактирате на info@mtm.mkМожеби ќе ве интересира:

Сите статии објавени на МТМ.мк се во согласност со ИАБ етичкиот кодекс


© MTM ТВ Дооел - Скопје. Сите права се заштитени.