Трамп постави рекорд со најмногу твитови во еден ден

Доналд Трамп го постави рекордот за најмногу твитови во еден ден откако стана претседател. За време на учеството на Светскиот економски форум во Давос, тој твитна 142 пати.

 

Врвот беше достигнат помеѓу 6 и 7 часот по локално време кога Трамп објави 41 твита за еден час. Значи твитнувал на секој 88 секунди.

 

Апсолутниот рекорд со 161 твита на Трамп е во јануари 2015 година пред  да стане претседател.

Забрането копирање на авторска содржина без претходна писмена потврда од МТМ ТВ ДООЕЛ. Доколку сметате дека вашето авторско право е прекршено ве молиме да не контактирате на info@mtm.mkМожеби ќе ве интересира:

Сите статии објавени на МТМ.мк се во согласност со ИАБ етичкиот кодекс


© MTM ТВ Дооел - Скопје. Сите права се заштитени.