Борис Џонсон го потпиша договорот за напуштање на ЕУ

Британскиот премиер Борис Џонсон го потпиша договорот за напуштање на Велика Британија на ЕУ, јавија агенциите, откако Џонсон го објави ова на Твитер.

 

После три години политичка криза во Велика Британија по референдумот за „Брегзит“ во јуни 2016 година, договорот за Брегзит сега мора да биде ратификуван од страна на Европскиот парламент следната среда, пред да стапи во сила на 31 јануари во 23 часот.

Забрането копирање на авторска содржина без претходна писмена потврда од МТМ ТВ ДООЕЛ. Доколку сметате дека вашето авторско право е прекршено ве молиме да не контактирате на info@mtm.mkМожеби ќе ве интересира:

Сите статии објавени на МТМ.мк се во согласност со ИАБ етичкиот кодекс


© MTM ТВ Дооел - Скопје. Сите права се заштитени.