СКАНДАЛ: Секс видео објавено со кандидатот за градоначалник на Париз, тој се повлече

Кандидатот за градоначалник за Париз, поддржан од претседателот Емануел Макрон, се повлече од трката поради секс скандал.

 

Руски уметник кој е имигрант во Франзија дистрибуираше снимка од Бенџамин Грив.

 

Пјотр Павленски тврди дека видеото го добил од личност која имала интимна врска со Грив со меѓусебна согласност. Неговата цел била да се покаже хипокризијата на градоначалникот затоа што, според него, тој побарал поддршка за семејни вредности, а го сторил спротивното.

 

35-годишниот Русин ја запали фасадата на филијалата на Банк де Франс во Париз во 2017 година.

 

Забрането копирање на авторска содржина без претходна писмена потврда од МТМ ТВ ДООЕЛ. Доколку сметате дека вашето авторско право е прекршено ве молиме да не контактирате на info@mtm.mkМожеби ќе ве интересира:

Сите статии објавени на МТМ.мк се во согласност со ИАБ етичкиот кодекс


© MTM ТВ Дооел - Скопје. Сите права се заштитени.