Властите во Панама пронајдоа 5 тони кокаин во само-направена подморница

Властите во Панама заплениле 5 тони кокаин. Огромната количина дрога била скриена во импровизирана подморница.

 

За прв пат, специјалните сили заплениле ваква само-направена подморница способна да пренесе толку многу дрога.

 

Забрането копирање на авторска содржина без претходна писмена потврда од МТМ ТВ ДООЕЛ. Доколку сметате дека вашето авторско право е прекршено ве молиме да не контактирате на info@mtm.mkМожеби ќе ве интересира:

Сите статии објавени на МТМ.мк се во согласност со ИАБ етичкиот кодекс


© MTM ТВ Дооел - Скопје. Сите права се заштитени.