Авион со 14 лица се урна во Русија

Авион со 14 патници се урна во рускиот град Магадан. Инцидентот се случил кога машината Ан-2 се обидела да слета на аеродромот во градот на -25 степени целзиусови и чисто време.

 

Во несреќата нема жртви, но седум лица се сериозно повредени.

 

Според официјални лица веќе е почната истрагата за инцидентот. Можните причини се технички дефект или грешка на пилотот.

Забрането копирање на авторска содржина без претходна писмена потврда од МТМ ТВ ДООЕЛ. Доколку сметате дека вашето авторско право е прекршено ве молиме да не контактирате на info@mtm.mkМожеби ќе ве интересира:

Сите статии објавени на МТМ.мк се во согласност со ИАБ етичкиот кодекс


© MTM ТВ Дооел - Скопје. Сите права се заштитени.