Трамп остро го критикуваше годинашниот Оскар

Доналд Трамп остро го критикуваше годинашниот Оскар. Во говорот пред неговите приврзаници во Колорадо, американскиот претседател рече дека добитникот на наградите, јужнокорејскиот филм „Паразит“, никогаш не требаше да добие Оскар.

 

Во својот говор, Трамп го критикуваше и актерот Бред Пит за неговиот политички говор при добивањето на Оскар за најдобар спореден актер.

 

Забрането копирање на авторска содржина без претходна писмена потврда од МТМ ТВ ДООЕЛ. Доколку сметате дека вашето авторско право е прекршено ве молиме да не контактирате на info@mtm.mkМожеби ќе ве интересира:

Сите статии објавени на МТМ.мк се во согласност со ИАБ етичкиот кодекс


© MTM ТВ Дооел - Скопје. Сите права се заштитени.