Земјотрес ја погоди италијанската провинција Калабрија

Земјотрес со јачина од 4,4 степени го потресе италијанскиот регион Калабрија. Нема информации за жртви или штети, јавија агенциите.

 

Епицентарот на земјотресот бил на 10 км длабоко во Ренде во провинцијата Козенца во северниот дел на овој јужен италијански регион, објави на Твитер Националниот институт за геофизика и вулканологија.

 

Земјотресот бил почувствуван дури во Неапол, 250 км на север.

Забрането копирање на авторска содржина без претходна писмена потврда од МТМ ТВ ДООЕЛ. Доколку сметате дека вашето авторско право е прекршено ве молиме да не контактирате на info@mtm.mkМожеби ќе ве интересира:

Сите статии објавени на МТМ.мк се во согласност со ИАБ етичкиот кодекс


© MTM ТВ Дооел - Скопје. Сите права се заштитени.